Utrápená tříbodová povinnost pro Áčko

03.05.2015 10:06

Poslední Hradec zavítal na hřiště lídra tabulky a navzdrovy všem předpokladům Chotěšov hodně potrápil! 

Utkání začalo poměrně pasivní hrou obou celků. Hradec hrál s pětičlennou obranou a příliš se dopředu netlačil. První zajímavou šanci si tak vypracovali zhruba po půlhodině hry domácí po centru Jindřicha. K jejich smůle ale Molek na jeho centr před prázdnou bránou nedosáhnul. Zbytek poločasu pokračoval v duchu betonování ze strany Hradce a branka tak nepadla.

Krátce po začátku druhého poločasu se opět dostali domácí do zajímavé šance. Vacek se po rohu dostal k odraženému balonu a jeho střela jen těsně minula branku hostí. Domácí měli stále navrch a přišla tak další šance, v 74. minutě se dostal po přímém kopu k hlavičce opět Vacek, jeho pokus ale zamířil mimo. Dvě minuty na to se už ale domácí mohli radovat. Ke střele z hranice vápna se dostal záložník Josef Jindřich a přesnou ranou poslal Chotěšov do vedení 1:0. Tato branka jako by vlila nové síly do žil domácích, ti si pak dokázali vypracovat větší množství šancí. To vyvrcholilo nakonec brankou z 84. minuty, kdy se opět prosadil Josef Jindřich a pojistil tak vedení Chotěšova. Hradec na posledních 5 minut hru otevřel a snažil se ještě s výsledkem něco udělat. Za svou snahu byli odměněni brankou v poslední minutě, úspěšným střelcem se po skrumáži ve vápně stal Petr Bilik. Víc už ale hosté nestihli a domácí si tak 3 body pohlídali.

Ohlasy k zápasu

Radek Kubíček: Dnešní zápas to byla jedna velká bída, děs a utrpení !! Chotěšovští fanoušci, kteří zůstali doma a raději okopávali jahody udělali líp. Takhle by se vedoucí celek a ještě k tomu v derby prezentovat neměl.

Miroslav Bednář: Fotbal celkem nudný, samé nepřesnosti a hrálo se spíše ve středu. Našli se občasné akce a my jsme ty svoje nakonec proměnili a to rozhodlo.

Jiří Hrdina st.: Chtěli jsme hrát ze zajištěné obrany, v prvním poločase se to dařilo, snažili jsme se je k ničemu nepustit. Ve druhém poločase se pak jejich úsilí zveličilo. Dali se štěstím jeden gól, pak přidali druhého, my to trochu otevřeli a posledních pár minut soupeře přitlačili a podařilo se nám snížit. Bohužel už nebyl prostor na další korekci skóre. Výkon konečně tak, jak jsme si představovali, bojovalo se a hrálo se tak, jak se mělo hrát. Kdybychom takhle hráli i proti jiným soupeřům, nebyli bychom tam, kde jsme.

 

                                                                        

TJ Chotěšov - SK Hradec 1946 2:1 (0:0)

: 76. a 84. Jindřich - 90. Bilik

 

sestava :

Rada - Ondruš J., Wizovský (38. Vávrovec), Terber, Hasenörhl, Jindřich, Vacek T., Kubík ( 85. Pešta), Znášik, Molek, Štökl A. (38. Grössl)