Sezóna s trpkým koncem

28.06.2013 15:22

Do sezóny jsme na podzim vstoupili s nejvyššími ambicemi. Jednoznačným cílem byl boj o postup do 1.B třídy. Od začátku jsme věděli, že přes Přeštice to z různých důvodů bude složité, boj o druhé místo však byl otevřený. Podzim probíhal výtečně, odehráli jsme nádherné zápasy, dali spoustu gólů a fotbalem se bavili. Nevyšel nám jen zápas ve Dvorci, naopak doma s Přešticemi jsme odehráli asi nejlepší zápas celé sezóny, který hodně převyšoval úroveň okresu.
Zima byla ve znamení poctivé práce, která vyvrcholila na tradičním soustředění na trasách a kopcích v okolí Přimdy. Tam jsme všichni trenéři a funkcionáři dostali tolik jmen, že jsme je do té doby všechny neznali, ale vyplatilo se. Jaro sice začalo trochu nervózně a probrali jsme se až po poměrně velké facce v Hradci, ale pak to byl z naší strany fotbalový kvapík. Ten vyvrcholil anglickým týdnem, kde jsme postupně nastoupili proti největším konkurentům, a který rozhodoval o účasti v baráži. Tento týden naprosto znehodnotil a udělal neregulérním celý ročník okresního přeboru. Nepomuk se 4 hráči "A" týmu jsme ještě porazili, ale Přeštice, kde nastoupilo 5 hráčů "A" týmu z krajského přeboru, už byly nad naše síly. V posledním zápase jsme si pak poradili s Kasejovicemi. Konec soutěže kluci odehráli ve velkém stylu, kromě zápasu v Přešticích soupeře válcovali a s přehledem uhájili 2.místo.
Opět jsme přesáhli hranici 100 vstřelených gólů, ale oproti minulé sezóně jsme měli o 1 vyhraný zápas méně. A to nakonec rozhodlo o naší neúčasti v baráži, ze které jsme byli losem vyřazeni při rovnosti bodů týmů ze 3 okresů. Byla pouze 2 místa.
Velké pozitivum je to, že se do týmu zapracovali dorostenci, kteří při zranění starších hráčů ukázali, že pokud budou makat, dříme v nich velký potenciál. Zápas v Chlumčanech o tom jistě přesvědčil i je samotné.
Nicméně makat musíme všichni, protože jak při losování baráže řekl pan Berbr, když chceme postoupit, musíme být ještě lepší. Tak budeme. Víme, že musíme zamakat na fyzičce, zlepšit tréninkovou morálku a někteří by měli být zodpovědnější v radovánkách před zápasem.
Velký dík patří Zbyňkovi Hönigovi a Jardovi Vackovi, kteří i přes svoje velké pracovní vytížení věnovali týmu maximum.


Míra Mužík

trenér mužů