Finálový turnaj starších přípravek

08.06.2014 20:56

V neděli se konalo v Dobřanech finále přípravek. Z každé skupiny do něj postoupily tři nejlepší a zde se utkali každý s každým o titul okresního přeborníka. Chotěšov odjížděl po vynikající sezóně s těmi největšími ambicemi. Nakonec se vyhrát sice nepodařilo, ale vzhledem ke smůle s jakou se v turnaji potkali není 3. místo vůbec špatné. Pro šest nejlepších týmů byla připravena tři hřiště, takže se hrálo za velkého vedra prakticky bez přestávky a Chotěšov tak doplatil i na nejužší kádr ze všech účastníků. Navíc doplněný o několik hráčů z mladší přípravky.

Dál je třeba vyzdvihnout Matěje Vacka, který i když není brankář podal velmi spolehlivý výkon, Honzu Brabce, který nasázel 10 branek !!, bojovníka Kubíka Höniga z mladší přípravky ročník 05 !! s 5 přesnými zásahy a v obraně Lucku Šeflovou, která soupeřům hru pořádně znechutila a byla vyhlášena nejlepším hráčem turnaje.

DĚKUJEME

 

Na úvod nás čekal papírově nejslabší soupeř. V zápase se také rozdíl projevil a byla z toho jednoznačná záležitost.

                             

TJ Chotěšov - TJ Slavoj Stod 8:0

B: Brabec 4, Novotný, Šedivý, Hönig, vlastní

Nepomuk - Štěnovice 2:2

Žákava - Dobřany 4:4

 

Ve druhém zápase nás čekala Žákava. Nešťastná branka ze začátku nás nepoložila a až do konce jsme soupeře mačkali. Jenže co předváděl za zákroky výborný brankář soupeře bylo neuvěřitelné. Chytil snad šest jasných gólů a prohra byla na světě.

                          

TJ Chotěšov - FK Žákava 0:1

Štěnovice - Dobřany 2:2

Nepomuk - Stod 10:0

 

V utkání proti domácím Dobřanům jsme soupeři, který nám v sezoně připravil jedinou ztrátu bodů nedali vůbec žádnou šanci a i když na první branku dokázali rychle odpovědět, v dalším průběhu už Chotěšov jasně dominoval.

                        

TJ Chotěšov - TJ Dobřany 7:1

B: Brabec 4, Hönig 2, Horuščák

Stod - Štěnovice 1:6

Žákava - Nepomuk 1:4

 

I proti Štěnovicím měli naši více ze hry, šli zaslouženě do vedení, ale soupeř s přispěním nešťastného vlastence vyrovnal. Chotěšov se snažil vstřelit vítěznou branku, jenže skóre se měnilo na druhé straně. Naštěstí zavěrečný tlak přinesl alespoň vyrovnání. Tady se dá dělba bodů označit za spravedlivou.

                            

TJ Chotěšov - TJ Sokol Štěnovice 2:2

B: Hönig 2

Nepomuk - Dobřany 3:1

Stod - Žákava 1:5

 

Na závěr se potkali suverénní vládci svých skupin. Proti Nepomuku ač scházeli síly se minižáci opravdu vytáhli a předváděli vynikající výkon. Utkání ve všech směrech ovládali a vypracovali si daleko víc šancí. Díky dalšímu skvělému výkonu soupeřova brankáře ale využili jen dvě. Možná chtělo za stavu 2:0 přeskupit síly víc do obrany, ale po boji je každý generál. I když měli naši stále více ze hry, podařilo Nepomuku znovu přes nejmenšího hráče snížit. V závěru, který snad nikdo nepochopil (hrálo se 1x20 minut a běžela 23 !!) jsme udělali v půlce hřiště faul. Trestný kop z dálky letěl přímo na brankáře, který byl rukama poslán k zemi a míč zapadl od tyče do branky.

                          

TJ Chotěšov - FK Nepomuk 2:2

B: Brabec 2

Žákava - Štěnovice 1:0

Dobřany - Stod 6:0

 

konečná tabulka :

 

1. Nepomuk 6 3 2 0 21: 6 11
2. Žákava 6 3 1 1 12: 9 10
3. Chotěšov 6 2 2 1 19: 6 8
4. Štěnovice 6 1 3 1 12: 8 6
5. Dobřany 6 1 2 2 14:16 5
6. Stod 6 0 0 6 2 :35 0

 

Z PŘEDÁVÁNÍ BRONZOVÝCH MEDAILÍ DÍKY ZÁVĚRU S NEPOMUKEM MOC RADOSTI NEBYLO

trenéři : HÖNIG, BRABEC, VACEK

stojí : HÖNIG, BRABEC, HORUŠČÁK, ŠEFLOVÁ, BRAGA

sedí : ŠEDIVÝ, VACEK, BEDNÁŘ