Béčko uhrálo se Vstiší bod

03.05.2015 12:26

V pravděpodobně největším taháku 20. kola přivítal třetí Chotěšov B první Vstiš, kterou zužovalo veliké množství zranění. První nedělní utkání skončilo stejně, jako to jediné sobotní - 2:2. Z pokutových kopů se však tentokrát radovali hosté.

Začátek utkání lépe zachytili hosté. Již v 5. minutě musel jejich nebezpečnou střelu likvidovat brankář Kubík. Vstiš pokračovala v tlaku, ale nebyla si schopna vypracovat žádnou další větší gólovou příležitost. Toto tvrzení znegovala 18. minuta a gól Daniela Malého. Tentokrát se produktivní záložník trefil ze standartní situace, a to přesně k tyči. Inkasovaná branka domácí probudila a o několik okamžiků později mohlo být vyrovnáno. To by však nesměl Vávrovec trefit tyč. Tentýž hráč měl i další velikou příležitost, kterou pro změnu zneškodnil brankář Košan. A tak přišlo to staré známé "nedáš, dostaneš". Ve 28. minutě se aktivně dral dopředu Daniel Malý a i tentokrát dokázal překonat brankáře Kubíka - 0:2. Gól naděje vstřelil po Štöklově přihrávce a nedůrazu vstišské obrany Lukáš Terber.

Jestliže začátek první půle patřila Družstevníku, tak začátek té druhé jednoznačně Chotěšovu B. Téměř okamžitě po zahájení druhého poločasu bylo srovnáno. Z dálky napřáhl Josef Jindřich a trefil, nejspíš i s drobnou tečí, přesně. A domácí vzápětí málem dokonali senzační obrat. Terber obešel protihráče, předložil míč Jindřichovi, ale ten těsně minul levou tyč hostující svatyně. Nápor Chotěšova se snažila Vstiš otupit nebezpečnými protiútoky. Po jednom z nich útočil na hattrick Daniel Malý, ale gólman jeho pokus tentokrál vykryl. V 75. minutě mohla po chybě Durkoše vstřelit Vstiš vítěznou branku, ale střela mířila pouze do tyče. Ze závěrečného tlaku Chotěšova branka nepadla. Hráči vedoucího týmu tabulky hráli nesmírně obětavě a zápas dospěl do pokutových kopů.

Z těch vytěžili bonusový bod svěřenci trenéra Havlíka. Dva pokusy chytil Martin Košan a bylo vymalováno.

                                                                        

TJ Chotěšov - TJ Družstevník Vstiš 2:2 (1:2) pen. 2:3

: 34. Terber, 47. Jindřich

penalty : Hönig, Vávrovec, Štökl, Carlan, Kubík

 

sestava :

Kubík - Hasenörhl (69. Fischer), Hönig, Terber, Pešta, Veselý, Carlan, Durkoš, Jindřich, Vávrovec, Štökl J.

 

Ohlasy k zápasu


Miroslav Bednář, momentálně zraněný útočník Chotěšova: "Zápas byl celkem vyhrocený, ale pro oko diváka byl velice atraktivní. Bylo vidět spoustu šancí a i některé akce byly velmi pohledné. Nakonec štěstí bylo nakloněno více k hostům, kteří dokázali urvat druhý bod v penaltách."
Antonín Ježek, záložník Vstiše: "Do utkání jsme nastoupili v oslabené sestavě. Určitě jsme dnes nebyli po fotbalové stránce lepším týmem, ale díky bojovnosti celého týmu se nám podařilo získat cenné body."