14.01.2014 15:42
Staňkovský Tomáš Homolka v bílých trenýrkách.

Staňkovský Tomáš Homolka v bílých trenýrkách. Autor: Archiv

14.1.2014 07:30

Horšovský Týn – Na ´umělce´ v Horšovském Týně začal o víkendu další ročník zimního turnaje O pohár předsedy VV TJ Dynamo Horšovský Týn. Toho letošního se účastní jen čtyři fotbalové týmy. Kromě domácího FC Dynamo jsou to Staňkov, Chotěšov a Kamenný Újezd. Nové vedení oddílu a jednoty asi usoudilo, že novinářů potažmo fanoušků netřeba, a tak se jim první hrací víkend podařilo utajit.

Zatímco na duel mezi Chotěšovem a Kamenným Újezdem nedošlo, protože mužstvo Baníku do Horšovského Týna vůbec nedorazilo, zápas mezi domácím Horšovským Týnem a Staňkovem se uskutečnil. Hosté i bez Bauera, Hermana, Všechovského a Štverky dokázali domácím oplatit porážku z podzimního mistrovského utkání v I. A třídě a vyhráli 4:1. Týnští však nastoupili bez ´příbramské legie´.

FC Dynamo HT – FK Staňkov 1:4 (0:1)
Staňkovští šli do vedení asi po pětadvaceti minutách hry, kdy skóroval Sekereš po Jankově rohovém kopu. Další góly Staňkova ve druhé půli přidali ex-kolovečský Karel Tomášek po Čonkově přihrávce, další branku vstřelil sám Čonka. Čtvrtý gól přidal Brož. Minutu před koncem zajistil čestný úspěch FC Dynamo Tomáš Šindelář.

FK Staňkov: Jánský – Koriťák, Dolejš, Sekereš, Tomášek – Brož, Čonka, Janka, Výrut – Voves, Homolka.
Střídali: Zahoř, Fejtek, Farkaš.

zdroj : Domažlický deník