Áčko získalo tři body v Lužanech

24.05.2015 20:14

Do Lužan přijel první celek tabulky s cílem zvítězit a ačkoliv se 70. minut domácí drželi, hosté si nakonec odváží výhru 3:0.

Utkání začali domácí možná trochu překvapivě převahou. Byla na nich vidět touha po důležitých bodech a dokázali si vypracovat několik šancí. Štěstí bohužel nestálo na jejich straně, 2 střely pouze orazítkovali tyč. Chotěšov se zdál být hrou domácích zaskočený a moc aktivity dopředu nevyvíjel, přesto si dokázal vypracovat dvě šance ze standartních situací. Ale ani Chotěšov tyto příležitosti neodkázal proměnit a poločas tak skončil remízou 0:0.

Okamžitě po začátku druhé půle došlo ke sporně odpískané penaltě ve vápně Lužan. Sudí k nevoli domácích odpískal ruku jednoho z obránců a Chotěšov tak měl jedinečnou příležitost strhnout utkání na svou stranu. Překvapivě ale ani tento pokutový kop neskončil gólem a pokračovalo se tak za bezbrankového stavu. Lužany se statečně drželi až do 70. minuty, jenže pak se projevila zkušenost a aktuální forma Chotěšova. V 70. minutě přišla totiž chyba Lužan při autovém vhazování a následný rychlý protiútok zakončil přesně Adam Štökl. O pouhých 5 minut později následovala pojišťovací branka, když se po sólu dokázal prosadit Josef Jindřich. Tečku za utkáním udělal v 79. minutě záložník Pavel Hasenöhrl a Chotěšov si tak odvezl tři body za vítězství 3:0.

Ohlasy k zápasu :

Petr Rýmus : Za první poločas jsme si zasloužili alespoň gól a remízový bod, ale na krásu a šance se bohužel nehraje...

Radek Kubíček : Zde nejsou zápasy nikdy lehké a to se taky potvrdilo. Domácí hrající o záchranu první poločas odehráli s velkým nasazením. Náš přístup k zápasu byl lajdácký a na lídra tabulky až ostudný, což si o přestávce kluci pěkně vyslechli. Druhý poločas jsme začali dobře a hned ve 47 minutě jsme kopali penaltu, kterou však Vacek neproměnil. Zlepšil se pohyb a to také přineslo tři branky v rozpětí 10 minut. Pak už jsme zápas měli pod kontrolou a vezeme tři body. Bohužel na koukání to rozhodně nebylo.

TJ Sokol Lužany - TJ Chotěšov 0:3 (0:0)